CHODZEŃ Warszawa - W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów | Toyota
  1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Ponad 2 000 hybrydowych Highlanderów sprzedanych w Polsce
13 maja 2022

W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów

Hybrydowy SUV z napędem AWD-i

Wśród polskich kierowców zainteresowanych dużymi SUV-ami coraz większą popularnością cieszy się hybrydowa Toyota Highlander. Model ten zadebiutował na początku 2021 roku. Od tego czasu w polskich salonach sprzedano już ponad 2000 egz. tej 7-miejscowej Toyoty. Przestronny, komfortowy SUV jest oferowany w Europie wyłącznie z hybrydowym napędem na cztery koła AWD-i.

W Polsce sprzedaż Toyoty Highlander rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. W kwietniu 2022 roku łączna sprzedaż tego modelu wyniosła 2 116 egz. Wszystkie sprzedane auta były wyposażone w układ hybrydowy 2.5 Hybrid Dynamic Force o mocy 248 KM z automatyczną przekładnią e-CVT i napędem na cztery koła AWD-i. Średnie zużycie paliwa wynosi od 6,6–7,1 l/100 km. Od 0 do 100 km/h auto rozpędza się w 8,3 s.

Najchętniej wybierane wersje Highlandera

Hybrydowy Highlander jest dostępny w Polsce w dwóch wersjach wyposażenia – Prestige i Executive. Ta ostatnia odpowiada za 56% całkowitej sprzedaży. 39% nabywców wybrało wersję Prestige z opcjonalnym Pakietem Tech. Podstawowa konfiguracja – Prestige – zainteresowała tylko 5% kupujących.

Z ośmiu wersji kolorystycznych najpopularniejsze lakiery nadwozia to Moon Dust (22% egz.), Attitude Black (18% egz.) i Royal Grey (17% egz.).

Wybierana najczęściej wersja – Executive – wspiera kierowcę w bezpiecznym prowadzeniu, oferując lusterko wsteczne z kolorowym wyświetlaczem cyfrowym, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (Panoramic View Monitor) i wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD). Z luksusowego wyposażenia największego SUV-a Toyoty skorzystają także pasażerowie za sprawą sterowanego elektrycznie dachu panoramicznego z funkcją otwierania i uchylania i podgrzewanych skrajnych foteli w drugim rzędzie siedzeń.

Dodać do tego należy wyposażenie dostępne dla wersji Prestige w Pakiecie Tech:

- System multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym (12,3"),

- Nawigacja satelitarna Toyota Touch® 2 with GO w języku polskim z 3-letnią aktualizacją map,

- System Premium Audio JBL z 11 głośnikami,

- Wentylowane fotele przednie.

Zaawansowane rozwiązania dostępne w standardzie w wersji Prestige

Na standardowe wyposażenie wersji Prestige składa się m.in. system multimedialny Toyota Touch® 2 z kolorowym ekranem dotykowym (8"), 6 głośników, interfejsy Android Auto™ i Apple CarPlay*, usługi łączności Toyota Connected Car, kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (7"), 3 porty USB na konsoli centralnej oraz 2 kolejne w zasięgu pasażerów z tyłu.

Zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense zawiera m.in. inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC), system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall), układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, wspomaganie kierownicy w razie ryzyka zderzenia. Ponadto kierowca otrzymuje wsparcie systemu monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA), układ detekcji przeszkód (ICS), kamery cofania z automatycznym systemem czyszczenia.

Dodać do tego należy inteligentną trzystrefową klimatyzację z funkcją wykrywania liczby pasażerów, system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk), światła do jazdy dziennej w technologii LED i 20" felgi aluminiowe. Standardem jest także elektrycznie unoszona klapa bagażnika, skórzana tapicerka z perforacją oraz podgrzewane przednie fotele.

Kompletna gama SUV-ów

Gamę SUV-ów i crossoverów Toyoty otwiera nowe Aygo X. Popularny segment B-SUV reprezentuje Yaris Cross. Do kompaktowej Toyoty C-HR w drugiej połowie roku dołączy nowa Corolla Cross. Ofertę średniej wielkości SUV-ów, na którą składają się RAV4 z napędem benzynowym, hybrydowym i plug-in hybrid – wzmocni zaprojektowany od podstaw na zupełnie nowej platformie elektryczny SUV Toyota bZ4X.

7-osobowy Highlander domyka gamę SUV-ów Toyoty. Model ten został zaprojektowany na tej samej co RAV4, lecz znacznie wydłużonej platformie TNGA-K. Highlander mierzy 4966 mm długości i może zmieścić do 1909 l bagażu za przednim rzędem siedzeń. Jest zatem większy i pojemniejszy od terenowego Land Cruisera.

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.