CHODZEŃ Warszawa - Sprawdź SUV-y Toyota – samochody nowe Warszawa w salonie Chodzeń
  1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Toyota to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku motoryzacji. Japoński producent wypracował swoją pozycję przez wiele lat oferowania solidnych i komfortowych samochodów z różnych segmentów. Obecnie istotną częścią zestawienia firmy są SUV-y – nowe modele tego typu można kupić między innymi w salonie Chodzeń przy ul. Czerniakowskiej w Warszawie. 

Elektryczny SUV Toyota bZ4X

 

Jedną z najciekawszych propozycji wśród SUV-ów Toyoty jest model bZ4X. Ta nieco kosmicznie brzmiąca nazwa odnosi się do połączenia ekologii z czterokołowym napędem. Człon „bZ” oznacza „beyond Zero”, czyli jeszcze mniej niż zero emisji. „4X” to z kolei podkreślenie formatu crossovera (w propozycjach tego typu często pojawia się właśnie litera „X”), a jednocześnie nawiązanie do RAV4 – modelu uznawanego za pierwszy SUV w historii. Co może zaoferować Toyota bZ4X? To nie tylko brak emisji, lecz także szereg udogodnień dla kierowcy – w tym system AWD XMODE, który sam dostosowuje parametry jazdy do terenu. 

Auto jest dostępne w dwóch wariantach: z napędem na przednią oś (moc 150 kW/204 KM; moment obrotowy 265 Nm) i na cztery koła (moc 162 kW/217 KM; moment obrotowy 336 Nm). Zasięg na jednym ładowaniu może sięgać nawet 450 kilometrów. Kierowcy mogą ponadto skorzystać z inteligentnego systemu multimedialnego Toyota Smart Connect. 

Toyota RAV4 – najpopularniejszy SUV na świecie, który zapoczątkował rewolucję w tym segmencie

 

To model, któremu warto poświęcić nieco więcej czasu. Najpierw cofnijmy się do roku 1994 – to właśnie wtedy na rynek trafiła pierwsza edycja Toyoty RAV4. Przez wiele osób to właśnie ten model jest uważany za pierwszy samochód typu SUV. Nawet dzisiaj definicja tego segmentu nie jest do końca ustalona, jednak podstawą zaklasyfikowania pojazdu do tej kategorii jest skuteczne połączenie zdolności terenowych z kompaktowymi wymiarami oraz wygodą jazdy zarówno off-road, jak i na standardowych drogach. To wymogi, które w stu procentach spełniają wszystkie propozycje z serii RAV4. Nietrudno zauważyć, że to ten model zapoczątkował nowe trendy na rynku motoryzacyjnym – od tego czasu SUV-y stopniowo zyskują coraz większą popularność. Teraz modele z tej klasy są już flagowymi propozycjami w ofertach wielu producentów, jednak nadal to RAV4 może pochwalić się największą sprzedażą w globalnym ujęciu. 

Wróćmy jednak do teraźniejszości – najnowsza edycja Toyoty RAV4 trafiła do produkcji w 2019 roku. W tym przypadku producent postawił na napęd hybrydowy, w którym jednostka elektryczna współpracuje z silnikiem spalinowym. Moc takiego układu to aż 306 KM, co sprawia, że jest to najmocniejsza hybryda wyprodukowana kiedykolwiek przez Toyotę. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje zaledwie 6 sekund! To niezwykle imponujący wynik w tym segmencie – japońska marka zdołała połączyć nieporównywalną wygodę z SUV-ów ze świetnymi parametrami jazdy. 

Hybrydowy SUV z siedmioma miejscami, czyli Toyota Highlander

 

Wśród oferowanych przez Toyotę nowych samochodów w Warszawie warto wyróżnić także model Highlander, który wyróżnia się przede wszystkim pod względem przestronności. Auto pomieści nawet siedem osób, zapewniając każdej z niej najwyższy stopień wygody. Doskonale wyposażone, ergonomiczne wnętrze pozwala bez przerwy cieszyć się jazdą nawet w najdłuższych trasach. Tutaj również znajdziemy hybrydowy silnik: jego moc to 248 koni mechanicznych. W odpowiednich warunkach ten przestronny model może zaoferować spalanie nawet na poziomie 6 l/100 km. 

Toyota – samochody nowe Warszawa

 

Szukając SUV-ów Toyoty, warto odwiedzić salon przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie – https://czerniakowska.chodzen.pl/. To punkt należący do grupy Chodzeń, która zaczęła działalność w Piasecznie już w 1976 roku! Zdobywane od 1991 doświadczenie w sprzedaży pojazdów Toyoty łączy się z doskonałym standardem wsparcia i rozbudowaną ofertą, dzięki czemu klienci zainteresowani modelami tego producenta mogą liczyć na najlepsze warunki.