CHODZEŃ Warszawa - Nowoczesna Toyota w Warszawie
  1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Nowoczesna Toyota w Warszawie

Toyota to jedna z najbardziej rozpoznawalnych japońskich marek samochodów osobowych. Związane jest to przede wszystkim z najnowocześniejszymi technologiami, jakie dostępne są w modelach samochodów tej marki. Teraz wszystkie Toyoty znajdziesz w Warszawie u dealera Chodzeń. Sprawdź, co kryje się w tych nowoczesnych pojazdach.

Toyota wspiera Cię na każdym kroku

Wyposażona w nowoczesne systemy Toyota wspiera kierowców w czasie jazdy w każdych warunkach. Wśród najbardziej zaawansowanych systemów, z których możesz korzystać już dziś, wybierając swój ulubiony model Toyoty z salonu Chodzeń, znajdziesz:

  • półautonomiczny system parkowania Toyota Teammate Advanced Park. Przejmie on kontrolę nad gazem, hamulcem oraz kierownicą w czasie parkowania równoległego tyłem. Pomoże Ci także wyjechać z ciasnego miejsca parkingowego,
  • asystent bezpiecznego wysiadania wykrywa zbliżającego się pieszego, rowerzystę lub inny pojazd, który może uderzyć w otwarte drzwi. System korzysta z monitorowania martwego pola oraz czujnika na tylnej kanapie, informującej o obecności pasażerów lub bagażu. Dzięki temu wysiadając, nie zapomnisz o swoich pociechach lub plecaku,
  • zabezpieczenie przed przypadkowym wciśnięciem pedału gazu to ograniczenie przyspieszania przy prędkościach poniżej 15 km/h. Aktywacja systemu odbywa się jedynie przy mocnym naciśnięciu pedału gazu, gdy z przodu znajduje się inny pojazd, pieszy lub rower. Natomiast w przypadku jednoczesnego skręcenia kierownicą oraz uruchomienia kierunkowskazu blokada jest dezaktywowana,
  • system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu automatycznie wyhamuje Twój samochód, gdy tylko wykryje, że może dojść do kolizji,
  • funkcja dopasowania bezpiecznego dystansu od pojazdu na sąsiednim pasie,
  • system zapobiegania wyprzedzaniu z prawej strony.

Są to najnowsze rozwiązania technologiczne wchodzące do modeli 2023 i zapewniające najwyższy komfort w czasie jazdy nowoczesnymi Toyotami.

Ekologia i ekonomia w każdej Toyocie

Toyota to doskonałe połączenie ekologii i ekonomii. To właśnie Toyota Prius I była pierwszym, masowo produkowanym samochodem hybrydowym, który odniósł sukces. Jednak firma nie zatrzymała się na tym sukcesie. Po wprowadzeniu na rynek modeli elektrycznych, pracuje nadal nad napędem wodorowym.

Celem badań jest także zwiększenie ekologiczności i ekonomiczności silników. Nowe technologie otwierają niespotykane wcześniej możliwości. Dlatego zespół inżynierów pracuje nad sztuczną inteligencją, która zadba o optymalne spalanie paliwa. W ten sposób żywotność silników ulegnie dużemu wydłużeniu.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Nowa Toyota od dealera z Warszawy zapewni także maksymalny poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy. Kamery posiadają coraz większy zasięg i kąt widzenia. Wzmocnieniu ulega także radar. Technologie takie jak Motion 3D, Toyota Safety Sense 3 generacji czy Toyota T-MATE to nie tylko wygoda, ale także bezpieczniejsze poruszanie się po drogach.

Samochód nie tylko rozpoznaje obiekty przestrzenne, ale także rozpoznaje linie na jezdni, co pozwala na pełną kontrolę i monitorowanie toru jazdy, jaki obrał kierowca. Dzięki temu wszelkie nietypowe zachowania spotykają się od razu z powiadomieniami i ostrzeżeniami, których zadaniem jest zwrócenie uwagi kierowcy na to, co dzieje się na drodze.

Toyota to wybór dla Ciebie

Toyota z Warszawy, od cenionego i pewnego dealera Chodzeń, to doskonały wybór dla każdego kierowcy. Samochód zapewnia pełny komfort dla każdego pasażera. Wygoda prowadzenia natomiast uzupełniona jest ważnymi powiadomieniami i systemami wspomagania kierowcy.

Ciągle trwają prace nad dalszym rozwojem podzespołów Toyoty. Użycie sztuczne inteligencji może wnieść ekonomię jazdy na zupełnie nowy poziom. Jednak już dziś spalanie i żywotność silników Toyoty jest na bardzo konkurencyjnym poziomie. Sprawdź sam u warszawskiego dealera Chodzeń.