30 kwietnia 2022 na Torze w Słomczynie startuje drugi sezon Toyota GT Series Polska.

2022-04-25

Grupa Chodzeń partnerem Toyota GT Series Polska – cyklu zawodów sportowych, które kierowane są do wszystkich fanów japońskiej motoryzacji.

30 kwietnia 2022 na Torze w Słomczynie zmierzy się ponad 40 modeli samochodów Toyota.
Rusza 2 sezon GT Series Polska, zawodów sportowych, które już w swoim debiucie były największą tego typu imprezą w Europie. 30 kwietnia startuje drugi sezon Toyota GT Series – cyklu zawodów sportowych, które kierowane są do wszystkich fanów japońskiej motoryzacji, ale w szczególności do posiadaczy samochodów Toyota GT86 i Subaru BRZ, Te wyjątkowe, sportowe i bliźniacze modele już w zeszłym sezonie udowodniły, że na torze czują się jak ryba w wodzie. GT Series w 2021 roku była największą ligą sportową w całej Europie a już na pierwszych z cyklu zawodach w Łodzi, zgromadziło ponad 30 aut tego modelu.


Grupa Chodzeń oficjalnym partnerem imprezy.
Dla nas Toyota to oprócz doskonałych samochodów także niesamowita adrenalina, którą lubimy poczuć na torze wyścigowym. Dlatego z chęcią wspieramy rodzimą inicjatywę i już w sobotę 30 kwietnia będziecie mogli spotkać na torze w Słomczynie nas i nasze samochody: GR Supra, Celica ST205 GT-FOUR, GR Yaris.


GT86 i BRZ – popularne bliźniaki
Toyota GT86 i Subaru BRZ to bliźniacze konstrukcje samochodów sportowych o nadwoziu coupé, różniące się jedynie detalami. Ich produkcja rozpoczęła się już w 2012 roku, rok później oba auta zajęły 2. pozycję w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2013. Samochody bazują na silniku typu bokser, który pozwolił konstruktorom na maksymalne obniżenie środka ciężkości samochodu, co czyni je bardzo dobrym wyborem do jazdy po torze.


Emocje na torze, bezpieczeństwo na drogach
Najważniejszym zamysłem organizatora nie jest promocja szybkiej jazda, ale jazdy bezpiecznej. To właśnie jazda po torze, pozwala kierowcy poznać granice swoje i samochodu. „W bezpiecznych warunkach, na dedykowanych do tego ośrodkach sportowych edukujemy i podkreślamy, że publiczne ulice nie są miejscem na zdobywanie sportowego doświadczenia." – komentuje Yoshua Ono, organizator GT Series Polska. „W trakcie zeszłorocznych zawodów nasi uczestnicy mieli liczne sesje z profesjonalnymi instruktorami, które poprzedzały zmagania sportowe. Dowiadywali się na nich jak bezpiecznie pokonywać zakręty w warunkach ograniczonej przyczepności, jak zająć prawidłową pozycję za kierownicą, czy jak opanować auto, które wpadnie w niekontrolowany poślizg. W tym roku będzie to dla nas również kluczowy aspekt." – kończy Ono.


Słomczyn to dopiero początek
Zbliżające się zawody na torze Słomczyn, oprócz GT86 i BRZ to także wiele innych modeli marki Toyota w tym możliwość zapoznania się z jej sportową serią GR gdzie przejechać się będzie można całą gamą takich samochodów jak np. Toyota Yaris GR, która została zbudowana specjalnie na potrzeby zmagań w motorsporcie. Samochody Toyota na GT Series zapewni Grupa Chodzeń. Całość zmagań kibice będą mogli podziwiać na żywo w Słomczynie od 9.00 już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia (wstęp bezpłatny) oraz przed telewizorami na kanale Motowizja.


Oprócz Toru w Słomczynie w tegorocznej GT Series kierowcy ściągać się będę także na innych obiektach w Polsce. Wszystkie szczegóły i start zapisów znajdują się na stronie zawodów www.seriagt.pl.


O Toyota GT Series
Cykl amatorskich zawodów motosporotwych, podczas których właściciele samochodów Toyota GT86 oraz Subaru BRZ rywalizują o nagrody w 3 kategoriach: Stock, Stock+ oraz Super Stock. Zawody organizowane są w różnych miejscach w Polsce, a na pierwszych z nich w Łodzi pojawiła się rekordowa w skali Europy liczba 30 aut. Organizatorem Toyota GT Series jest pasjonat i właściciel GT86 – Yoshua Ono.Więcej informacji na stronie GT Series Polska